розробки спортивних занять

«Подорож до чарівного лісу».  Нетрадиційне заняття з фізкультури для дітей молодшого віку з корекції плоскостопості(різних видів масажу і самомасажу).

Мета: вчити дітей під час втоми або больових відчуттях у ногах, самостійно робити масаж ніг, ходити на носках, зовнішній стороні стопи,ходити по нерівній поверхні, самостійно робити масажі і самомасажі.

Обладнання: квітка здоров’я, пластмасові пляшечки, горішки, м’ячики з шипами, маски звірів, обруч, хусточки, сухий басейн, спортивний комплекс(мат,куби).

Хід заняття.

-          Дітки ви хотіли б відправитись у подорож до чарівного лісу, де росте диво-квітка?але перш ніж ми туди потрапимо, нам з вами треба перетворитись на звірят. Обирайте собі маску, яка вам подобається. От і добре, ну що крокує до чарівного лісу шукати диво-квітку. І на нашому шляху буде багато різних перешкод. А ось і перша. Це  доріжка лисички. Лисичка покажи нам, як треба іти по твоїй доріжці. (дитина-лисичка йде на носочках, а діти за нею).

-          Дітки давайте віддячимо лисичці і допоможемо перенести хусточки до нори.(діти пальцями ніг беруть хусточку і кладуть у середину обруча).

-          А тепер ми підемо доріжкою ведмедика. Ведмедик проведи нас. (діти йдуть на зовнішній стороні стопи).

-          Звірятка, ви вже втомились?Давайте перепочинемо. А ведмедик хоче нам подарувати пляшечки із медом. Давайте зробимо масаж із пляшечками.(діти сідають у коло і роблять масаж з пластмасовими пляшками).

Вправа1

Розкачування пляшки від кисті до плеча. Спочатку з внутрішньої, а потім з зовнішньої сторони (спочатку ліву, а потім праву руку).4-5р

Вправа2

Розкачування пляшки між долонями.4-5р

Вправа3

Розкачування пляшки то по правій нозі, то по лівій вгору, вниз, сидячи на підлозі.4-5р

Вправа4

Розкачування пляшки від шиї до живота, і навпаки. 4-5р

-          Ну що крокуємо далі?А ось і місток. Білочка, допоможи нам перейти місток. (діти йдуть по спортивному комплексі ).

-          Дітки, а ви знаєте, що білочка любить їсти?(відповіді дітей). Давайте  пограємось із білочкою горішками.(масаж з горішками).

Візьмем ручки раз і два,

Скажем чарів слова.

Ви, горішки нас гартуйте,

Від хвороб усіх лікуйте.

В ручках  будем вас качати,

Свій масаж розпочинати.

Заховали, показали.

І в долоньках покачали.

Пальчики поназивали.

Намалюєм на долонці

Сонечко кругленьке,

Промінці маленькі.

Ось масажу і кінець,

Хто робив його,

Той молодець!

-          Крокуємо далі. Що це дітки? Подивіться, яке гарне озеро з різнобарвними кульками. Ці кульки чарівні, вони зараз вам полікують ніжки, бо ви вже втомились.(діти заходять в басейн, тримаючись за борти басейна ходять по колу, потім сідають в басейн і роблять вправи на дихання ).

Подув легенький вітерець ФУ-фу-фу

Потім подув сильний вітер Фууууууууу

Вітерець втомився і ліг спати.

-          Діти нам час вирушати далі до нашої диво-квітки. Так ось вона, ми її знайшли. Дітки давайте пройдемо по пелюстках квітки, нехай квітка полікує нам ніжки, бо йшли так довго і втомились. (діти один за одним ходять по пелюстках квітки).

-           Любі звірята, ми знайшли диво-квітку. Але вже час знову стати дітками і повернутись в садок. Давайте знімемо маски і перетворимося на діток.