розробки спортивних занять
Мета: вчити дітей під час втоми або больових відчуттях у ногах, самостійно робити масаж ніг, ходити на носках, зовнішній стороні стопи,ходити по нерівній поверхні, самостійно робити масажі і самомасажі.
Обладнання: квітка здоров’я, пластмасові пляшечки, горішки, м’ячики з шипами, маски звірів, обруч, хусточки, сухий басейн, спортивний комплекс(мат,куби).
Хід заняття.
- Дітки ви хотіли б відправитись у подорож до чарівного лісу, де росте диво-квітка?але перш ніж ми туди потрапимо, нам з вами треба перетворитись на звірят. Обирайте собі маску, яка вам подобається. От і добре, ну що крокує до чарівного лісу шукати диво-квітку. І на нашому шляху буде багато різних перешкод. А ось і перша. Це доріжка лисички. Лисичка покажи нам, як треба іти по твоїй доріжці. (дитина-лисичка йде на носочках, а діти за нею).
- Дітки давайте віддячимо лисичці і допоможемо перенести хусточки до нори.(діти пальцями ніг беруть хусточку і кладуть у середину обруча).
- А тепер ми підемо доріжкою ведмедика. Ведмедик проведи нас. (діти йдуть на зовнішній стороні стопи).
- Звірятка, ви вже втомились?Давайте перепочинемо. А ведмедик хоче нам подарувати пляшечки із медом. Давайте зробимо масаж із пляшечками.(діти сідають у коло і роблять масаж з пластмасовими пляшками).
Вправа1
Розкачування пляшки від кисті до плеча. Спочатку з внутрішньої, а потім з зовнішньої сторони (спочатку ліву, а потім праву руку).4-5р
Вправа2
Розкачування пляшки між долонями.4-5р
Вправа3
Розкачування пляшки то по правій нозі, то по лівій вгору, вниз, сидячи на підлозі.4-5р
Вправа4
Розкачування пляшки від шиї до живота, і навпаки. 4-5р
- Ну що крокуємо далі?А ось і місток. Білочка, допоможи нам перейти місток. (діти йдуть по спортивному комплексі ).
- Дітки, а ви знаєте, що білочка любить їсти?(відповіді дітей). Давайте пограємось із білочкою горішками.(масаж з горішками).
Візьмем ручки раз і два,
Скажем чарів слова.
Ви, горішки нас гартуйте,
Від хвороб усіх лікуйте.
В ручках будем вас качати,
Свій масаж розпочинати.
Заховали, показали.
І в долоньках покачали.
Пальчики поназивали.
Намалюєм на долонці
Сонечко кругленьке,
Промінці маленькі.
Ось масажу і кінець,
Хто робив його,
Той молодець!
- Крокуємо далі. Що це дітки? Подивіться, яке гарне озеро з різнобарвними кульками. Ці кульки чарівні, вони зараз вам полікують ніжки, бо ви вже втомились.(діти заходять в басейн, тримаючись за борти басейна ходять по колу, потім сідають в басейн і роблять вправи на дихання ).
Подув легенький вітерець ФУ-фу-фу
Потім подув сильний вітер Фууууууууу
Вітерець втомився і ліг спати.
- Діти нам час вирушати далі до нашої диво-квітки. Так ось вона, ми її знайшли. Дітки давайте пройдемо по пелюстках квітки, нехай квітка полікує нам ніжки, бо йшли так довго і втомились. (діти один за одним ходять по пелюстках квітки).
- Любі звірята, ми знайшли диво-квітку. Але вже час знову стати дітками і повернутись в садок. Давайте знімемо маски і перетворимося на діток.